Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Belge tartışması: CHP’li Tekin'den AKP’ye Baykal yöntemi teklifi

21294 izlenme30 Kasım 2017

                                                                                                                                                                                                                                                                                         Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’ın yakınlarıyla ilgili açıkladığı belgelere ilişkin iktidar kanadından sert açıklamalar yapılırken, CHP’li Gürsel Tekin’den AKP’ye öneri geldi: “Sayın Baykal’ın yıllar önce yaptığı yöntemi deneyebilirsiniz. Bu kadar hezeyana gerek yok.”
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, belgeleri açıklayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sert açıklamalarını değerlendirirken, “Sayın Deniz Baykal, yıllar önce İsviçre’deki 8 ayrı bankada hesabının olduğu haberleri üzerine o bankalara dilekçe yazarak, hesabının olup olmadığının tarafına bildirilmesini istemişti. O bankaların tamamı Sayın Baykal’ın parasının olmadığına dair cevap vermişti. Aynı yöntemi siz de deneyebilirsiniz. Bu kadar telaşa, hezeyana, öfkeye gerek yok” dedi.

Gürsel Tekin, Yurt Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Bekir Bozdağ’ın, CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında ‘ağır ve hezeyanlı’ sözler söylediğini belirterek, “Belgeler için savcılığa gidin diyorlar. AKP Genel Başkanı savcılığa gitti zaten. Bizim götürmemize gerek yok” diye konuştu.

Tekin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Kılıçdaroğlu’nun iddiaları dile getirdiği sırada dava açtığını ifade ettiğini hatırlatarak, “Dava açtığınız hakim, savcı, Sayın Genel Başkanımıza bu belge ve bilgileri soracaktır. Bunu bekleyin. Savcı gereğini yapacaktır” dedi.