Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Bomba gelişme! Zarrab ailesi de Türkiye'den kaçtı!

9711 izlenme04 Aralık 2017

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Mal varlıklarına el konulan Reza Zarrab'ın ailesi, Zarrab'ın ABD'de tanıklığı kabul ettiği günlerde Türkiye'yi terk edip İran'a gittikleri ortaya çıktı. Zarrab, itirafçı olmadan önce de Türkiye'deki şirketlerinin içini boşaltmıştı.

Reza Zarrab'la ilgili günün bombasını Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi patlattı. Dün ABD'de tutuklandıktan sonra Türkiye'deki şirketlerinin içini boşalttığı ortaya çıkan Reza Zarrab'ın ailesinin de Zarrab "tanık" olmadan kısa bir süre önce Türkiye'den kaçıp İran'a gittiklerini yazdı.

Reza Zarrab'ın Türkiye'den çıkışı, ABD'ye gidişi, tutuklanması ve tüm bunlar olurken yaşananlarla ilgili sır perdesi henüz aralanmadı. ABD'ye gitmeden önce pazarlık mı yaptı? Eşi Ebru Gündeş ve kızı ile ABD yolculuğu kamuflaj mıydı? Türkiye'den çıkmadan önce kimlerle görüştü, kimlerden yardım aldı? İşte tüm bu sorularla ilgili Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi'den dikkat çeken bir uyarı geldi.

YURTDIŞI YASAĞI SADECE 47 GÜN SÜRMÜŞ

Reza Zarrab'ın 17 Aralık’ta tutuklandıktan sonra 28 Şubat 2014 günü adli kontrol şartı ve yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldığını hatırlatan Selvi, "Mahkemenin yurtdışına çıkış yasağı koyduğu Zarrab, nasıl olmuş da Amerika’nın yolunu tutmuştu?" diye sordu ve cevabını da kendisi verdi: "Yurtdışına çıkış yasağı topu topu 47 gün sürmüş. 16 Nisan 2014 tarihinde ise kaldırılmış."

PİS KOKULAR GELİYOR

Zarrab’ın Miami’ye uçmadan önce ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlileriyle buluştuğu, ABD’ye girişte bir sorun yaşamayacağı konusunda güvence aldığı yönündeki iddiaları ispatlayacak delillere ulaşamadığını belirten Hürriyet yazarı Selvi, "burnuma pis kokular geliyor" dedi.

Zarrab herşeyin içini boşaltmış! Holding, kuyumcu, dövizci...

İstanbul Başsavcılığı’nın Zarrab hakkında açtığı soruşturmanın sadece mal varlığı üzerinden ilerlemesinin yetmeyeceğini, ABD’ye gidiş sürecinin de aydınlatılması gerektiğini vurgulayan Selvi şöyle devam etti: