Reklamlar

BU SORUYU HERKES YANLIŞ CEVAPLIYOR ! CEVAP İÇİN TIKLAYIN ...


BU SORUYU HERKES YANLIŞ CEVAPLIYOR

BULMACA !

Sizlere çok basit gibi görünen ama her insanın bakış açısına göre farklı cevaplar verebileceği bir soru soracağım. Ve cevabınız hakkında konuşacağız. Bakalım insanların %80 inin yanlış cevapladığı soruda siz doğru yanıtı bulabilecekmisiniz. Şimdi sorumuz gelsin.
Ahmet 32 karısı leyla 14 yaşındadır. İkisinin 3 yıl önceki yaşlarının toplamı kaçtır ? İyi düşünün sizce cevap nedir ? Size biraz süre veriyorum. Soruyu iyi düşünün ve cevaplayın.
Sizinde cevabınız yoksa 40 mı ? Herkes gibi sizde 40 bulmuş olmalısınız öyle değilmi ? O zaman bir soru daha soracağım bakalım cevabınız değişecekmi ?
Ahmet 22 , Oğlu okan ise 21 yaşındadır. 3 yıl önceki yaşları toplamı kaçtır ?
Bir dakika yoksa soru size saçmamı geldi ? 22 yaşında adamın 21 yaşında oğlu olamaz değilmi ? Sizde haklısınız elbette olamaz.
Peki şimdi ilk sorununda cevabının hala 40 olduğunumu düşünüyorsunuz. 32 yaşındaki bir adamın 14 yaşındaki küçük bir kızla evlenmesini düşünmeden 3 yıl önceki yaşları topluyoruz hepimiz. Ancak 22 yaşındaki bir adamın 21 yaşında oğlu olmaz diyerek soruda hata buluyoruz. Oysaki çocuk evlilikleri oğlun babadan 1 yaş küçük olması kadar absürt bir olaydır ve olmaması gerekir.
Bilinçaltımızdaki bakış açısının ne kadarda yanlış olabileceğini gösteren bu çalışma UNICEF tarafından hazırlanmış. VE bir kez daha hep birlikte söyleyelim ki çocuklarla evliliğe hayır. Küçük yaşta evliliğe hayır. Çocuk gelinlere hayır.