Reklamlar

Bugün Kudüs'te Olanların Nedenini Tek Tek Anlata YILMAZ ÖZDİL ! Mutlak okuyun


Türk Ordusu geri çekilirken Arabistanlı Lawrence’ın Arap asilere verdiği emir şudur,
…Savaşçılar! İçinizde en iyisi, en çok Türk öldürecek olandır. Tutsak almayacaksınız. Teslim olmak isteyeni öldüreceksiniz. Hepsini öldürün! Hepsini öldürün!
Emir Hüseyin’in oğlu Faysal ise, Araplara şu bildiriyi yayımlar: “…Uyanınız! Elele vererek, Osmanlı saltanatını yıkma zamanı geldi.”
Arap komutanlar olan Tallal, Auda ve Nasır da birliklerine “Esir almak yok! Bütün Türkleri öldüreceğiz!” komutunu vermiş ve uygulamışlardır. Tallal, çekilen Türk askerlerini izlerken yolda bitkince yatan, gücü tükenmiş Türk askerlerini adamları ile birlikte insafsızca katletmiştir. 
Lawrence’ın da aşağı kalır yanı yoktu. 
Teslim olan bir Türk erinin yüzüne ateş etmiş ve yere yığılan ölüyü atıyla çiğnemişti. 
Arap askerleri ayrıca Lawrence’ın kışkırtmasıyla Dera’da terkedilmiş bulunan bir hasta trenindeki tüm yaralı ve hasta Türkleri de acımadan katlettiler. 
1918 yılı Eylül ayında 4. Türk Ordusu’na karşı yapılan bu saldırılar sırasında yaklaşık 5.000 Türk eri öldürülmüş ve Lawrence’ın anlattığına göre, “boğazlamaktan yorgun düşen” Auda Abu Tayi, son kalan 600 kişiyi tutsak etmişti. (Lawrence’ın katliam emri ve sonrası, 106 sayılı Arab Bulletin (Arap Bülteni)’nde ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.).
*
Bu harplerden birinde, et-Taberi’nin bütün tafsilatı ile anlattığına göre, bir defasında Abdurrahman b. Müslim, Kuteybe’ye, 4000 TÜRK esirle gelmişti. Kuteybe, Abdurrahman’ın böyle kalabalık Türk esirleri ile geldiğini görünce hemen tahtının çıkarılmasını ve bir meydana kurulmasını istedi. 
Tahtının üzerine mağruru bir eda ile oturan Kuteybe, bu Türk esirlerinden bin tanesini sağına, bin tanesini soluna, bin tanesini arkasına ve bin tanesinide önüne dizilmelerini söylemiş ve sonrada Arap askerlerine dönerek yalın kılıç bu Türklerin kafalarının koparılmasını emretmiştir. 
Acımasız, zorba, insafsız katil Arap komutanının etrafı, bir anda, bu Türklerin kafa kol ve gövdeleri ile bir kan gölü haline gelmişti.....
Bu harplerde öldürülen Türklerin haddi hesabı yoktu. Ve bu vahşetten adeta gururlanan bir Arap şairi Kaah el-Aşkari şöyle haykırmıştır,
''Kazah ve Facfac önlerinde korkudan birbirlerine sarılmış zavallı Türkleri öldürdüğünüz geceleri hele bir hatırlayınız. Herkesi kılıçtan geçirdiniz....(Ziya Kitapçı, İslam Tarihi ve Türkler, Sayfa 314)
*
Lawrens'in altınla satın aldığı, derleyip toparladığı Araplar, bütün yarımadada Osmanlı askerlerini ve Teşkilât-ı Mahsusa ajanlarını tek tek iskencelerle , acımaksızın öldürürler. Bu toplu katliamlar, zaman zaman Lawrens'de bile tiksinti duygusuna yol açar. ( Bir gizli servisin Tarihi, 1997:44-45).
Araplar da El Aurens olarak adlandırdıkları bu İngiliz ajanı hiçbir zaman unutmadı. Suudi Arabistan’da karargah olarak kullandığı evi müzeye dönüştürüldü ve kapısına bir tabela asıldı: “Bu ev Osmanlı’ya karşı bağımsızlık savaşı veren Suudilere yardımcı olan İngiliz T. E. Lawrence tarafından karargâh olarak kullanılmıştır.”
*
VE BUGÜN BU ARAB'IN DİLİ, DİNİ ALGILAMA ŞEKLİ, YAŞAM ŞEKLİ, KÜLTÜRÜ TÜRK VATANDAŞLARINA DAYATILMAYA ÇALIŞILIYOR..
T.B.M.M 'nin BİR BAKANI, TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE TÜRK ÖĞRENCİLERİNE, TAHTAYA 'TÜRKÇE'' DEĞİL, ''ARAP HARFLERİ '' İLE YAZARAK HİTAP ETMEYİ TERCİH EDEBİLİYOR...TÜM BUNLAR OLURKEN, ARAP KÜLTÜRÜNÜ, DİLİNİ EMPOZE ETMEYE ÇALIŞAN BU ADAMLAR KİM, NEREDE, HANGİ AMAÇLA YETİŞTİRİLDİLER VE NEDEN, NASIL, NİÇİN DİYE SORAMAYAN, TARİH BİLİNÇİ OLMAYAN BİR MİLLET VARLIĞINI KORUYABİLİR Mİ??
Dr Aynur Özwnsoy.
(BEN, BAĞDAT DİYARINDA 7 YIL OSMANLI ASKERİ OLARAK SAVAŞAN ''O ARAPLAR, LAWRENCE'NIN ARKASINA TAKILARAK BENİM DAĞ GİBİ ARKADAŞLARIMI İŞKENCELERLE ÖLDÜRDÜLER. BİZİ ARKADAN VURDU O ARAP' DİYE ANLATAN BİR DEDENİN TORUNUYUM , O KANLI TARİHE VE 'ARAP 'İHANETİNE'' TANIKLIK EDEN BU CANLI TARİHİ DİNLEYEREK BÜYÜMÜŞ BİRİYİM...)
****
****
KUDÜS'Ü KAYBETMEMİZE EN ÇOK
ARAPLAR SEVİNMİŞTİ...
ARAPLAR,TÜRKLER GİTTİĞİ İÇİN,
İNGİLİZLER GELDİĞİ İÇİN ''DUA'' EDİYORDU.
*
ARAPLAR, TÜRKLERİ KUDÜS'TEN ÇIKARAN İNGİLİZ
GENERALE 'PEYGAMBER' MUAMELESİ
YAPIYORLARDI.!
*
30 BİN EVLADIMIZI ŞEHİT VERDİK ORADA.
*
KUDÜS'TE BUGÜN YAŞANANLAR...
ARAP İHANETİNİN SONUCUDUR..

Yılmaz Özdil