Çarşaflı Kız Dünyaya İnsanlık Dersi Verdi

21 Ocak 2016 4442 izlenme
Reklamlar

Asansörde Mahsur Kalan Çarşaflı Kadın ile Şortlu Adamın Çarpıcı Öyküsü

İnsanların ön yargılarını ve birbirlerine yaklaşımlarını konu alan kısa filmin çarpıcı finali, izleyenlere bazı şeyleri bir daha düşündürtüyor. 

İnsanların üzerindeki kıyafetler onlar hakkında bir yargıya varmamız açısından önemli bir yer tutuyor. Bu yargılarımızda bazen yanılıyor, bazen ise haklı çıkıyoruz. Ama kıyafetler özellikle dini ya da sembolik bir anlam taşıyorsa bir ön yargı sebebi olduğu kesin.

Biri ile kendi isteğiniz dışında bir yerde baş başa kalmak veya mahsur kalmak zaten gergin bir durumdur. Hele ki bu kişilerden biri erkek, diğeri çarşaflı bir kadın ise durum hepten içinden çıkılmaz bir hal alır.

"ÇARŞAFLI BİR KADINLA ASANSÖRDE MAHSUR KALIRSANIZ"

Çekilen bir kısa filmde, bir asansörde mahsur kalan biri erkek, diğeri çarşaflı bir kadın iki kişinin içinde bulundukları durum ve tepkileri anlatılıyor. Bunu anlatırken finaliyle çarpıcı mesajlar veren filmle izleyenlere, "Dini gereklilikten ne zaman taviz verirsiniz?" "Birine sevgiyle yaklaştığınızda size olan tepkisi değişir mi?" ve "Ön yargılarımız bizi nereye götürüyor?" gibi ciddi sorular yöneltiyor.

Beğenip, Paylaşmak için yukarıdaki butonları kullanınız...

Reklamlar
Reklamlar