Reklamlar

Dev Miting ! Bayrağını Alan Oraya Akın Ediyor

CHP: “ŞEKER VATANDIR SATILAMAZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Çorum’da bugün, şeker fabrikalarının satışının durdurulması için büyük bir miting düzenleniyor.

ALAN HINCA HINÇ DOLDU

Miting alanı sabahın erken saatlerinden itibaren dolmaya başladı. Türk bayrağını alan miting meydanına gelmeye başladı. ‘’Şeker Varandır satılamaz” sloganı ile gerçekleştirilen mitingde, CHP logosu ve parti bayrakları yok. Alanda sadece Türk bayrakları yer alıyor. Mitinge CHP’nin yanı sıra İYİ Parti ve Saadet Partililer de katılıyor. Diğer partilerden de katılım beklenen ve Saathane meydanındaki mitinge, çevre illerden vatandaşları da geldiği gözlendi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu miting alanında toplanan kalabalığa seslendi… Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından satır başları:

KILIÇDAROĞLU: ONLAR KOLTUK BİZ VATAN İTTİFAKI KURUYORUZ

“Sadece şekere değil, Türkiye’ye sahip çıkıyoruz. Bu miting bir parti mitingi değildir. Bir cumhuriyet, vatan, şeker, tarım, işçi mitingidir. Bu mitingin özü alın teri mitingidir. Milliyetçilik sözle olmaz. Milliyetçilik fabrikalarla olur. Şeker fabrikalarını cumhuriyet döneminde yumurta, tavuk satarak kurduk. Şeker fabrikalarını Atatürk, İnönü, Menderes, İnönü, Erbakan, Demirel, Özal kurmuş. Bütün başbakanlar şeker fabrikası kurmuş. Bir tek şeker fabrikası kurmadan başbakanlık yapan bir kişi var. Onu da siz biliyoruz. ‘Şeker fabrikalarını satacağım’ diyor.”

“VATAN İTTİFAKI”

“ Şeker pancarı demek niteliksiz işgücüne istihdam yaratmak demektir. Şeker fabrikaları stratejiktir. Van’ın Erciş İlçesi’ni düşünün. Koskoca ilçede bir tane fabrika var. Şeker fabrikasını kapatacağım demek, Erciş’i yok etmek demektir. Karadeniz’in fındığı, Rize’nin çayı, Zonguldak’ın kömürü nasıl stratejikse… Şeker de bu ülke için stratejiktir. Onlar koltuk biz vatan ittifakı kuruyoruz. Bu bir parti mitingi değil vatan mitingidir.”

“SİZ BU MİLLETE NE VERDİNİZ”

“Son 15 yılda milletin vergileri ile yapılan fabrikalar satıldı. Kaç lira para aldılar o satıştan biliyor musunuz? 60 milyar dolar aldılar. Sizden vergi aldılar, satıştan 60 milyar dolar aldılar yetmedi. Milletin ahlakına, sağduysuna sesleniyorum. Saray dediniz saray verdiler, hanedan dediniz hanedan dediler. Ne istediyseniz verdiler. Sizin bu milletle derdiniz ne?”

Kaynak: Sözcü, sarizeybekhaber