Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

EDEBİYATA AÇ BİR MİLLET

108 izlenme18 Eylül 2017

Sabahattin Ali, Türk yazar ve şair. Edebi kişiliğini toplumcu gerçekçi bir düzleme oturtarak yaşamındaki deneyimlerini okuyucusuna yansıttı ve kendisinden sonraki cumhuriyet dönemi Türk edebiyatını etkileyen bir figür hâline geldi


Sait Faik Abasıyanık, Türk öykü ve roman yazarı, şair. Türk hikâyeciliğinin önde gelen yazarlarından olan Abasıyanık, çağdaş hikâyeciliğe yaptığı katkılarla Türk edebiyatında bir dönüm noktası sayılır.

Mehmet Nusret Nesin ya da bilinen adıyla Aziz Nesin, Mizah, kısa öykü, tiyatro ve şiir dallarında pek çok yapıtı bulunan Türk mizah yazarı.
Çocuklarımız, bizim ve ülkemizin geleceği.Atatürk'ün ülkemizi emanet ettiği genç nesil.Büyük bir sorun ile karşı karşıya.Evlatlarımızı okumaya teşvik etmiyoruz.Bunu devlette aile de yapmıyor.İnsanı hapseden bilgisayar oyunları ile meşgul olan evlatlarımız Sabahattin Ali, Aziz Nesin, Sait Faik Abasıyanık gibi edebiyatımızın en büyük öykücülerini bilmeden günlerini ve yıllarını geçiriyor.İnsanın ruhuna dokunan, ufkunu genişleten, iletişimini kuvvetlendiren kitaplardan uzak bir nesil yetişmekte.

Devam etmek için ileri gidiniz.