Reklamlar

En başarılı Belediye Başkanları sıralamasına CHP damgasını vurdu.

Türkiye'nin en başarılı Belediye Başkanı Soner Çetin, en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı ise Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün seçildi.

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner ÇetinGezi Araştırma Şirketi'nin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği ankette, yüzde 64,4'lük başarı oranıyla, Türkiye'nin en başarılı belediye başkanı seçildi.
Gezici Araştırma şirketinin 16 – 23 Şubat 2018 tarihleri arasında, TÜİK örneklemlerini dikkate alarak, Türkiye genelinde gerçekleştirdiği anket, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi hizmetlerini değerlendirmek, vatandaş memnuniyetini tespit etmek amacıyla büyükşehirde ve  ilçelerinde farklı sosyo-demografik gruba mensup kişilerden, yaş, cinsiyet ve eğitim kotalarına göre, tesadüfi yöntemle seçilen 8 bin762 kişiyle yüz yüze gerçekleştirildi.
Anket sonuçlarına göre, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin yüzde 64,4 başarı oranıyla, büyükşehir belediye başkanlarının aldığı oy oranlarını da arkasında bırakarak, Türkiye'nin en başarılı belediye başkanı seçildi.
Türkiye genelinde, 4 yılda gerçekleştirilen anketlerin, ilkinde 4'üncü, ikincisinde 2'nci, son 4 ankette ise birinci seçilerek, bir ilke imza atan Başkan Soner Çetin, geleneğin bozulmasına izin vermedi.

En başarılı ilçe Belediye Başkanları; 

1. % 64.4 ile Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin

2. sırada % 63,4.1 İle Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

3. Sırada  % 63,1 ile Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina

4. Sırada % 62,7 ile Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla

5. Sırada % 62,4 ile Sur Belediye Başkanı Bilal Özkan 

En başarılı büyükşehir belediye başkanları;

1. Sırada % 64.2 Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün

2. Sırada % 61,8 ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu 

3. Sırada % 59,9 Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü 

4. Sırada % 59,2 ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen

5. Sırada % 58.9 ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu.