Reklamlar

Enver Aysever'den Şener Şen'e sert sözler ! Sizce haklı mı?

Geçtiğimiz yıl Saray'da düzenlenen etkinlikte Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü aldıktan sonra büyük eleştiri alan usta sanatçı Şener Şen, o güne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hürriyet'ten Çınar Oskay'a konuşan Şen'in açıklamaları şöyle:

Gelelim günümüz Türkiye’sine... Geçen yıl Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü aldınız. Ne hissettiniz? 
İsmet Paşa’dan bu yana her dönemi hatırlıyorum. Bu ödülü Demirel döneminde de aldık. O zaman ‘Devlet Sanatçılığı’ydı adı. Türkiye çok tuhaf bir noktaya geldi. Toplum o kadar ayrıştırıldı, düşman haline getirildi ki akla gelen ilk şey “Sen o taraftan mısın, bu taraftan mı?” oluyor. Bunda siyasilerin büyük payı var. Kimsenin kimseyi dinlemeye, görmeye tahammülü yok. Herkes istediği dünya görüşünde olabilir. Bunun mücadelesinin medeni ölçüleri var. Düşmanlık körüklenerek ülke bu hale getirilmez.Konuşmanızı “Bu ödülü toplumsal barışımıza bir katkısı olması umudu ile kabul ediyorum” diye bitirdiniz. Yani biraz mesafe koydunuz. Yine de ödülü kabul ettiğiniz için “Şener Şen benim için öldü” diyenler oldu. 

İlk akla gelen, öbür tarafla bir araya gelmemek. O taraf da seninle bir araya gelmek istemiyor. Ülke bir tane! Biz ne yapacağız? Siyasilerin önderliğinde seviye o kadar düşürüldü ki. Tartışma zemini kaydı, gitti, yok oldu. Yeraltı dünyasının deyimleriyle konuşuluyor. Bunlar siyaset biliminin terminolojisinde yok ama büyük bir hayran kitlesi var. ‘Racon kesme’ diye bir şey var. Herkes buna özeniyor. Gidiş iyi bir gidiş değil. Sağlıklı bir toplum yapısı yok.

Bu yılki Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülü’nü de Yavuz Turgul aldı. Yine birbirinizden ayrılamadınız!

Bunu veren kurul herhalde ince eleyip sık dokuyor, bunu şaka olsun diye yapmamışlardır. Yavuz bunu hak eden biridir.İŞTE ENVER AYSEVERİN'İN O MESAJI !

Şener Şen'in bu açıklamasını eleştiren Gazeteci-Yazar Enver Aysever '' Şener Şen söyleşi yapmış, suya sabuna dokunmadan... Yahu Muhsin Ertuğrul sahnesi yıkılırken bile ses etmedin, şu cumhuriyetin sende hiç mi emeği yok?Sanatçı halkına borçludur.'' Mesajını paylaştı.