Reklamlar

Erdoğan'a 'faşist, diktatör' diyen Tezcan: Konuşmaya devam edeceğim, korkanların dili olacağım

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan CHP MYK sonrası açıklama yaptı.  Sözlerinin arkasında olduğunu söyleyen Tezcan, "Faşizme karşı mücadele edeceği. Haklıyız. Kazanacağız" dedi.

CHP Sözcüsü Bülent TezcanErdoğan için söylediği "Diktatörün şeddelisidir" ifadelerine gelen tepkiler hakkında konuştu. Tezcan, "İktidarın bu tutumundan, Türkiye'de yaratılan bu faşist diktatörlük ortamından rahatsız olan Ak Partili bakanlar, Ak Parti'li milletvekilleri, Ak Parti'li belediye başkanları var. Konuşamıyorlar. Biz bunları söyledikçe rahatlıyorlar" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP MYK toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Erdoğan hakkında söyleği sözler hakkındaki tartışmalara değinen Tezcan, "İktidarın bu tutumundan, Türkiye'de yaratılan bu faşist diktatörlük ortamından rahatsız olan Ak Partili bakanlar, Ak Parti'li milletvekilleri, Ak Parti'li belediye başkanları var. Konuşamıyorlar. Biz bunları söyledikçe rahatlıyorlar" diye konuştu.

Tezcan'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

AKP Genel Başkanı için "AK Parti Genel Başkanı faşit diktatördür. Diktatörün şeddelisidir" dedi. Benim görevim senin hoşuna gidecek şeyi söylemek değil, gerçeği söylemiş. Buna karşılık hümet sözcü bana karşı, "Edepsizsin, ahlaksızsın, terbiyesizsin" demiş. Kimin sözü hakaret içerikli, kimin değil?

En ağır siyasi eleştiriyi yaparım ama kötü söz sahibin aittir. Bunun üzerinden öyle bir şey yaptılar ki kutuplaşma siyasetini getirdiler.

Bir taraftan savcıları harekete geçirceksin, bir taraftan mahkemeleri hakekete geçirerek bir terör ortamı yaratacaksın.

Sonra da beni yıldıracağını sanacaksın. Yok öyle yağma.

Anlaşılan çok rahatsız oldular. Ankara Cumhuriyet Savcısı ve Erdoğan'ın avukatları Bozdağ'ı tekzip etti.

Bozdağ "Faşist diktatör olsa sen bunu söyleyemezdin" dedi.

Bu sözleri söylediği için aydınların ve gazetecilerin cezaevinde olduğunu biliyoruz. Bu sözlerin bir bedeli var. Biz onu göze alıyoruz. Demokrasi için ödenecek bedel ne ise onu ödeyeceğiz. Siz de demokrasiyi ortadan kaldırmanın bedelini ödeyeceksiniz.

Bozdağ, hakkımda soruşturma başlatılarak tekzip edilmiş oldu.

Biz konuşamayanlar adına da konuşuyoruz. Bu süreçten rahatsız olan Ak Parti'li Bakanlar var. İktidarın bu tutumundan, Türkiye'de yaratılan bu faşist diktatörlük ortamından rahatsız olan Ak Partili bakanlar, Ak Parti'li milletvekilleri, Ak Parti'li belediye başkanları var. Konuşamıyorlar. Çok iyi biliyorum. Biz bunları söyledikçe yürekleri soğuyor. Huzur buluyorlar. Rahatlıyorlar.

Türkiye'de demokrasi yok da ne var? Biz diyoruz ki Türkiye'de var olan rejimin adı faşist diktatörlükler var.

Cumhuriyet gazetesinde FETÖ'cüler var diyorlar. Bundan daha büyük yalan olabilir mi?

Böyle bir yalan organizasyonunu ancak faşist diktatörler ortaya çıkarabilirdi. 

Parlamento devre dışı bırakılmış, tek kişi her şeyi belirliyor. Bunun adı faşizim değil mi?

Daha iddianame düzenlenmeden bunlar casus diyen Erdoğan değil mi? Büyükada iddianamesinde gördük bunu.

Belediye başkanlarını ağlatarak, tehdit ederek istifa ettiren bu anlayış değil mi? Resen soruşturma başlatılmalı. Balıkesir Belediye Başkanı'nın ailesinin tehdit edilmesinin vebali, onu istifaya zorlayanın üzerindedir.

Hürriyet'e de ayar vermeye çalışıyor. Yargı üzerinden suç duyurularıyla mesaj vermeye çalışıyorlar. Trolleriyle, yandaş yazarlarıyla baskı oluşturmaya çalışıyorlar. Hiçbir taviz vermeyeceğiz. Bu bir demokrasi mücadelesidir. Biz bu mücadeleyi başta Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm CHP kadroları olarak veriyoruz.

Bugün saltanatın kaldırıldığı büyük gün ama ne yazık ki yeni saltanat sevdalılarıyla mücadele ediyoruz. Bir kez daha söylüyorum. Biz kazanacağız. Saltanat sevdalıları kaybedecek.