Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

ERDOĞAN VEKİLLERİ İKNA ETMEYE ÇALIŞTI ''SIKINTI GETİRİR AMA...''

7153 izlenme01 Aralık 2017

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Erdoğan, milletvekillerine Sarraf davası konusunda ‘Sıkıntı getirir ama içinden çıkarız’ derken Kılıçdaroğlu’nun gösterdiği belgeler için ‘boş’ iddiasında bulundu.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, milletvekilleriyle yaptığı toplantıda Rıza Sarraf’ın ABD’deki ifadesinin ardından ilk kez kritik açıklamalar yaptı. Bir milletvekilinin “Bu dava bize sıkıntı getirebilir” demesi üzerine Erdoğan, “Getirebilir değil getirir. Amaç da bizi zora sokmaya çalışmak. Bunlar sistematik hamleler. Savunmada olacak durumumuz yok, taarruz. İtiraf meselesi değil iftira olayına dönüştü” diye konuştu. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgeleri ‘boş’ olarak nitelendirirken, “Yurtdışına giden bir para yok. Tamamen ticari bir alışveriş. Belgelerin asılları bizde” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekilleriyle gruplar halinde görüşme turunda dün ikinci grupla bir araya geldi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, mazeret bildirerek toplantıya katılmadı. Milletvekillerinin öneri ve eleştirilerini dinleyen, gündemdeki konularla ilgili genel bir değerlendirme yapan Erdoğan, “Beyefendi, külliye böyle istiyor diyenlerin, benim adımı kullananın kafasını kırın, kulağını çekin, kapı dışarı edin. Böyle bir şeyle karşılaşan doğrudan benimle irtibata geçsin. Bakan, bürokrat ‘yukarı böyle istiyor’ diye bir şey söylüyorsa inanmayın, benimle irtibata geçin” uyarısı yaptı.