EY MİLLETİM ! EY TÜRK KADINI ! ATATÜRK'ÜN SİZE VERDİKLERİNİN "FARKHUNDA" MISINIZ ?

13 Şubat 2017 11941 izlenme
Reklamlar

Afganistan'da yaşayan Farkhunda; 27 yaşında, öğretmen adayı, eğitimli, aklıselim bir kadındır. 19 Mart 2015 tarihinde başkent Kabil'deki Şahi Doh Şamşira Camisi önünde muska satan mollaya; İslam'da böyle inanışların olmadığını, insanlara kağıt parçasıyla umut vermemesini söyleyebilme yürekliliğinde bulunur. Farkhunda'nın kocaman yüreği altında ezilmeye dayanamayan molla çareyi Farkhunda'ya iftira atmakta bulur. "Bu kadın Kuran yaktı, bu kadın kafir" nidaları savurarak etraftaki cemaati toplamayı başarır. Yaklaşık 200 kişiden oluşan topluluk müminlikleri(!) adına bu saygısızlığı asla affedemeyecekleri için birbirlerini fişekleyerek Farkhunda'yı linç etmeye başlarlar.

Bu noktadan sonra işler çığırından çıktı. Galeyana gelen koyun sürüleri, Kadını bir güzel taş ve sopalarla dövmeye başladı. Arada bazı insaniyetini henüz kaybetmemiş kişiler polise haber verdi; kadını kurtarmak istedi. Ancak polisin cevabı kan dondurucu oldu. ''Boş verin; bu da İslam düşmanlarına ibret olsun'' diyerek, sakinde bu katliamı seyrettiler.

Ancak durum tam istedikleri gibi olmadı. Afganistan başta olmak üzere, dünya çapında yüzbinlerce kadının tepkisiyle karşılaştılar. Kadınların isyanı sel oldu, aktı. Babası, ondan istenen şeyi yapmadı; kızından utanmadı. Hatta soyadlarını kızının ismiyle değiştirdi ve ona sahip çıktı.

Yapılan soruşturmanın neticesinde 26 kişi tutuklandı; 13 polis açığa alındı. Şimdi son satırı okuyunca, ''ohh, intikamı alınmış'' diye içiniz rahatlamasın lütfen. Bu kadınlar üzerindeki erkek egemenliği ne zaman son bulacak? Ne zaman bu iğrenç sistem değişecek bu lanet dünyada?

Din adına, herhangi bir kanıtları dahi olmadan bir kadını döve döve, yakarak, ezerek öldürmekte neyin nesi? Bırakın dini inancı bir kenara. İslamı, Hristiyanlığı, Museviliği bırakın... İnsanlık mı bu? Velev ki kadın gerçekten böyle bir terbiyesizlik yapmış olsun; bu gördüğü işkence reva mı? İslam bize bunu mu söylüyor

Reklamlar
Reklamlar