Reklamlar

HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA !

Mersin'de polis servisine bombalı saldırı: Yaralılar var

Mersin'in Yenişehir mahallesi Okan Merzeci bulvarında polis aracının geçişi sırasında patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre patlamada 12 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, merkez Yenişehir ilçesi Güvenever Mahallesi, Okan Merzeci Bulvarı'nda yer alan Dikenliyol kavşağında emniyet müdürlüğüne ait servis aracının geçişi sırasında çöp konteynerine konulan bomba uzaktan kumandayla patlatıldı. Mersin Valiliği patlamada ilk belirlemelere göre 12 olduğunu açıkladı. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. 

Mersin'deki patlamadan ilk görüntüler

Patlamaya ilişkin Hükümet'ten ilk açıklama

Saldırıya ilişkin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Olayda yaralılar olduğuna dair bilgiler var. Bir rakam var ama teyit edilmediği için paylaşmak istemiyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye'nin terörle mücadelesi kararlı bir şekilde devam edecek"diye konuştu.

Belediye Başkanı'ndan açıklama

Habertürk TV'ye konuşan Mersin Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz şunları söyledi:

"Ankara'dayım şu anda. İtfaiye daire başkanımız bizi aradı. Patlama yüksek bir polis servis aracına yapılan bir patlama. Biz de takip ediyoruz. Valilik binasına yakın bir bölge.  Araç seyir halindeydi. Bu tür şeyler zaman zaman oluyor. Birkaç defa canlı bombaların da yakalandığını biliyoruz."