Reklamlar

İNCE KONUŞTU... 'DAĞ TAŞ DURDU'

İNCE: 'BEDELLİLERİ ANLIYORUM AMA FAKİRLERİ DE ANLIYORUM'

İNCE: 'BİR TARAFTA BEDELLİ VAR BİR TARAFTA DA ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ VAR'

İNCE: 'BAK SANA BEDELLİ ÇIKARACAĞIM, BANA OY VER DEMEK YAKIŞMAZ'

İNCE: 'ASKERLİK ÜZERİNDEN OY DEVŞİRMEYE ÇALIŞMAK AYIPTIR AYIP'

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Star TV’nin seçim özel yayınına konuk oldu. İnce, "Yani fakir evlatları şehit olurken… Ben bedellileri anlıyorum dedim ama fakir evlatlarını da anlamak lazım." dedi. İşte Muharrem İnce’nin açıklamaları ve sorulara verdiği cevaplardan satır başları:

“İNSANLARIMIZ MİTİNGE GELMEYE ÇEKİNİYOR, BASKI VAR”

“Van’da bir baskıyı hissettim. İnsanlar alana girmeye çekiniyorlardı. Fotoğraf çektirmeye bile çekiniyorlardı. Buyurun içeriye dedim, bu bariyerlerin hepsini atacağız dedim. Ve inanır mısınız, muhteşem bir miting oldu. Karslı kardeşlerime de Vanlı kardeşlerime de çok teşekkür ediyorum.”

“BİZE HUZUR LAZIM HUZUR”

Bahar geldiğinde bir değişiklik yaparsınız değil mi? Mobilyaların yeri değişir, kıyafetler yer değiştirir. Türkiye'nin işte buna ihtiyacı var. Huzur, huzur. Türkiye’de huzur yok. Sürekli bağırıp çağıran bir adam var. “Ey Merkel, ey Trump, ey Hollanda” Sayın Erdoğan Ortadoğu’nun eşbaşkanı. Ben size büyük Türkiye'nin başkanı olmak istiyorum. İçerde barış, dışarıda barış diyorum. En büyük zenginlik huzur. Memleketin huzurlu olması lazım.”

“EKONOMİYİ ACİLEN DÜZELTMEMİZ LAZIM”

“Ekonomik kurulu toplayacağım. Şu an benimle çalışan arkadaşlarım, kamudaki ekonomi çalışanları, bir ekonomi değerlendirmesi yapacağız hemen. Önceliğimiz ekonomi. Bakın enflasyon bugün açıklandı, 12,64. Son 15 yılın en yükseği. Mehmet Şimşek bir süre daha devam edecek dedi. Bu tweeti Türkçe atmadı, İngilizce attı.”

“MİLLİ KAYNAKLARIMIZ ÇARÇUR EDİLDİ, ÇOK BORÇLANDILAR”


130 milyar borcu vardı 2002’de şimdi 450 milyar dolar borcu var. Yani 320 milyar dolar dış borç artmış Erdoğan döneminde. Dedim iki, Erdoğan ile benim farkım şu, bu parayı nereden borç aldık biz? Londra’dan aldık New York’tan aldık Dubai’den aldık. Bu para fabrikaya yatırıldı mı? Hayır. Bu para taşa toprağa betona yatırıldı. Dedim onlara ve paranın önemli bir kısmı çalındı. Bu para yurt dışında."

'HERKES ASKERLİK YAPACAK'

“Bir dönem yeşil ışık yakıyor, bir taraftan kapatıyorlar. Biz askerlikle ilgili yeni düzenleme yapacağız. Böyle olmaz, bedelli askerlik yapmak isteyenleri anlıyorum. Belli yaştalar, iş düzenleri var. Ama şehitlerimiz var gazilerimiz var, şimdi bu çocuklar da var. Yani fakir evlatları şehit olurken… Ben bedellileri anlıyorum dedim ama fakir evlatlarını da anlamak lazım. Bunun yolu herhalde Türkiye cumhuriyeti yurttaşlarının tümünü 2 ay askerlikten geçirip, profesyonel bir ordu kurmaktan geçiyor.”

Kaynak: Ajanslar , sarizeybekhaber