İrfan Değirmenci: Gazetelere 'asker rahatsız' diye manşet atmak ile olmuyor

27 Şubat 2017 2451 izlenme
Reklamlar

BirGün'ün, Facebook Youtube ve Periscope üzerinden yaptığı canlı yayınlar tüm hızıyla devam ediyor. Ece Zereycan'ın bugünkü konuğu, Doğan Medya'nın işine son verdiği deneyimli haber spikeri İrfan Değirmenci, çalışma arkadaşları, programın sorumlu müdürü Ertuğrul Albayrak ile programın yapımcısı ve editörü Buluş Akpolat'tı.

İrfan Değirmenci, sosyal medyadan yaptığı 'HAYIR' açıklamasının ardından BirGün canlı yayınında da samimi açıklamalarda bulundu. Değirmenci yaptığı açıklamada 'Biz demokrasi içinde kalarak, sandıktan çıkan sonuca saygı göstererek halkımıza anlatacağız, karşılıklı konuşacağız. Sonuçta biz düşman değiliz. Başka gidecek ülkemizde yok.' ifadelerini kullandı.

İrfan Değirmenci şu ifadeleri kullandı:

"15 gündür bana ulaşıp, yahu ben yıllardır bu iktidar partisine oy veriyorum, liderini çok seviyorum ama sana yapılan haksızlığa sessiz kalamam, artık işlerin yolunda gitmediğini görüyorum. Bir seçim olsaydı yine aynı yönde oy kullanacaktım ama bu bir referandum, bu kez galiba 'HAYIR' diyeceğim İrfan abicim diyenler var. Bu benim için çok kıymetli çok değerli. Çünkü bu sıradan bir seçim değil. Şu partiye ya da bu partiye oy ver. Bir sonraki seçimde başkasına verirsin. Bu hepimizi ilgilendiren bir referandum. Sormasaydın o zaman vatandaşa. Ben bu halkın sağduyusuna güveniyorum, ilelebet böyle gitmeyecek. Artık bardak taştı ve hatta su döküldü. Bunu görmezden gelemeyiz. Şimdi daha iyi bir geleceği nasıl kuracağız onun derdindeyim. Gazetelere 'asker rahatsız' diye manşet yazmak ile olmuyor bu işler! Her seçimden önce gördük biz bunu. Asker niye rahatsızmış. Asker vatanımızı savunacak, hepimizin askeri elbette. Biz demokrasi içinde kalarak, sandıktan çıkan sonuca saygı göstererek halkımıza anlatacağız, karşılıklı konuşacağız. Sonuçta biz düşman değiliz. Başka gidecek ülkemizde yok, yaşacak başka yerimizde yok. Niyetimiz de yok gitmeye, burda doğmuşuz. Benim babam toroslarada yörük, benim anam Afyon Karahisar'da doğmuş, İstanbul'da büyümüş bir Cumhuriyet kızı.

Ben nereye gideyim?

Niye gideceğiz?"


Kaynak:http://www.birgun.net/haber-detay/irfan-degirmenci-gazetelere-asker-rahatsiz-diye-manset-atmak-ile-olmuyor-148569.html

Reklamlar
Reklamlar