Reklamlar

KARAMOLLAOĞLU CANLI YAYINDA AĞIR ÇAKTI!.. 'AKP HAPI YUTTU'

Uğur Dündar’ın gündemi belirleyen programı Halk Arenası’na konuk olan Karamollaoğlu, AKP’nin adalet ve kalkınma anlayışını eleştirdi.

Karamollaoğlu, Saadet Partisi ile AKP arasındaki farkı da açıklayarak, "Temelde bu arkadaşlarımız yola çıkarken ‘Milli görüş gömleğini çıkardık’ dediler. Şimdi de giymeye çalışıyorlar da olmuyor. Obezite hastalığı olduğu için gömlek yırtılıyor. Ekonomi o kadar bitti ki, bu kolay kolay her gömleğin uyacağı beden olmaktan çıktı" dedi. 


Karamollaoğlu, usta gazeteci Uğur Dündar’ın “Adalet ve Kalkınma Partisi ile aranızdaki en önemli farklar nelerdir?” sorusuna yanıt verdi. Karamollaoğlu’nun konuşmasının satırbaşları şöyle;
‘AŞI TUTMUYOR, GÖMLEK YIRTIK’

“Şöyle söyleyeyim, aynı kökten geliyoruz ama bazen bitkiler büyüğünce daha kaliteli olsun diye aşı yaparlar. Ama aşı yanlış yapılınca tutmaz. Burada bir yanlış aşı oldu gibi geliyor. Prensip itibariyle benim bu fikirlerime karşı çıkanlar olacaklar olabilir, onu hemen söyleyeyim. Temelde bu arkadaşlarımız yola çıkarken ‘Milli görüş gömleğini çıkardık' dediler. Şimdi de giymeye çalışıyorlar da olmuyor. Obezite hastalığı olduğu için gömlek yırtılıyor. Ekonomi o kadar bitti ki, bu kolay kolay her gömleğin uyacağı beden olmaktan çıktı” dedi. Karamollaoğlu şöyle devam etti:

“AKP HAPI YUTTU”

“Bu arkadaşlarımız ‘Milli görüş gömleğini çıkardık' dedikleri zaman bu umdelerinden vazgeçtik manasına geliyor bu. Ne yaptılar, arkasından ne geldi? ‘Avrupa'yı medeniyet projesi olarak benimsedik', ‘Amerika bizim stratejik müttefikimizdir', ‘faizci kapitalist sistem de bizim kalkınmacı modelimizdir' dediler, hapı yuttular. Bugün geldiğimiz nokta bunun neticesi.”