Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Kemal Kılıçdaroğlu'dan CB Erdoğan'a; senin hükümetin Türkiye Cumhuriyeti'ne ihanet etti

1454 izlenme05 Aralık 2017

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             CHP, kadınların seçme ve seçilme haklarını elde etmesinin 83. yıldönümünde Ankara’da binlerce kadınla Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması gerçekleştiriyor. Program dolu dizgin devam ediyor. Bu nedenle CHP bugün parti grubunu Meclis’te değil, Ankara Arena’da topladı. Partinin Kadın Kolları tarafından düzenlenen toplantıda konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sert mesajlar verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısını Ankara Arena’da kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 83. yıldönümü nedeniyle CHP Kadın Kolları tarafından düzenlenen “Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması”nda yaptı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sert ifadeler kullanan Kılıçdaroğlu, "Bütün olaylardan senin başından beri haberin vardı. 17/25 Aralık'tan 9 ay önce bu devletin en saygın kurumu senin önüne getirip 3 sayfalık bilgi notu koydu. Sen o dosyayı kapattın. Senin hükümetin Rıza Sarraf'a çalıştı. Senin hükümetin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ihanet etti" dedi.

Kılıçdaroğlu Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması'nda konuşuyor:

Bugün burada Cumhuriyet tarihimizin en önemli toplandılarından birini yapıyoruz. Ankara'dan bütün dünyaya bütün kadınlara sesleniyoruz. Siyasette daha fazla olunuz. Gücünüzü gösterin ki haksızlık, hukuksuzluk yaratanlar kaçacak delik arasınlar.

Bugün Deniz Baykal'ı Almanya'ya yolcu ettik bütün dualarımız Deniz Baykal'la. Gönlü burada. İnşallah kısa sürede sağlığına kavuşur.