Reklamlar

KOÇ HOLDİNG AÇIK KONUŞTU: " BUNA İHTİYACIMIZ VAR"

KOÇ: "DÜNYA KUTUPLAŞMAYA GİDİYOR"

KOÇ: "BİZE LAZIM OLAN EĞİTİM VE ÖZGÜRLÜK"

Koç Holding’in 54. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, "Dünyada artan eşitsizlikler hem ülkeler içerisinde hem de ülkeler arası kutuplaşmayı pekiştiriyor" dedi.

İstanbul Nakkaştepe’deki holding merkezinde gerçekleştirilen Koç Holding’in 54. Olağan Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulunan Ömer Koç, dünyanın geleceğimizi şekillendirecek birçok politik, ekonomik, teknolojik ve toplumsal gelişmeye sahne olduğuna dikkat çekerek;

"EŞİTSİZLİK AĞIR SORUN"

"Bir yandan küresel olumlu ekonomik gelişmelerle büyüme hızlanıyor, diğer yandan ise gelişmiş ülkeler başta olmak üzere dünyada artan eşitsizlikler hem ülkeler içerisinde hem de ülkeler arası kutuplaşmayı pekiştiriyor. Eşitsizlikler deyince gelir eşitsizliğinin yanı sıra; toplumun tüm kesimlerinin kaliteli eğitime, teknolojiye ve sağlık hizmetlerine uygun koşullarda erişimini de anlamamız gerekiyor"  ifadelerini kullandı. 

Daha yenilikçi, kapsayıcı ve iş birliği odaklı bir büyüme modeline olan ihtiyacın giderek arttığını kaydeden Ömer Koç;

"EĞİTİM VE ÖZGÜRLÜK"

 " Bunun için de en önemli üç faktör; kaliteli eğitim, bilime aktarılan kaynaklar ve özgür düşünce ortamıdır” diye konuştu. 

Kaynak: Yeniçağ