Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Komşusuyla ilişkisine gören oğlunu öldüren annenin ifadesi ortaya çıktı

7408 izlenme24 Kasım 2017

                                                                                                                                                                                                                                                                                              Sakarya'nın Karasu ilçesinde anne Zeynep Keleşoğlu (40), kendisini ve komşusu T.Y. ile yatakla gören 10 yaşındaki oğlu Necmi Talha Keleşoğlu'nu boğduğu iddiasıyla tutuklandı. Zeynep Keleşoğlu'nun olayla ilgili verdiği ifadede suçlamayı kabul ederek, kendisinden sonra acı çekmemesi, ortada kalmaması için' öldürdüğünü söyledi.
Emniyet sorgusunda ise Zeynep Keleşoğlu ile ilişkisi olduğu belirtilen komşuyu T.Y suçlamayı kabul etmedi. Zeynep Keleşoğlu ifadesinde çocuğunu 'Kendisinden sonra acı çekmemesi, ortada kalmaması için' öldürdüğünü söylediği, diğer iki çocuğu için ise 'Onların yaşı büyük kendilerini nasılsa kurtarırlar' dediği öğrenildi. Emniyetteki sorguları tamamlanan katil zanlıları sabah saatlerinde alınan sağlık raporu alınmak üzere Yenikent Devlet Hastanesi'ne çelik yelek giydirilerek getirildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı hastanede anne adliyeye çelik yelek ile sevk edildi.


Yaşanan talihsiz olay sonrasında yeni bilgiler ortaya çıktı. Anne Zeynep Keleşoğlu'nun daha önceden psikolog destek aldığı, iki aydır ilacını kullanmayı reddettiği ve sık sık evden kaçtığı öğrenildi. Medyaya yansıyan haberlerin asılsız olduğunu ve konuyla ilgili yasal işlem başlatacağını belirten acılı baba İbrahim Keleşoğlu, "Bu olayla ilgili daha önceden çıkan haberlerin asılsız olduğunu, daha hiçbir şeyin netleşmediğini söylemek istiyorum. İnsanların haysiyeti, şerefi ve onuruyla oynamasınlar. Bu işin yasal peşinde olacağım, gereken neyse yapacağım. Çıkan haberlerin hepsi asılsız. Bunlara itimat edilmesin, burada bizim canımız yanıyor millet haber peşine düşmüş" dedi.