Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Meral Akşener’den Erdoğan’a sert yanıt : Yazık Keşke…

5033 izlenme18 Ekim 2017

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Meral Akşener’den ağır yanıt: Sn CB keşke tarih bilseydi, yazık! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türk’üm demek hakkındır, Ama Türkçülük yapamazsın, Türkçülük bölücülüktür” sözlerine bir yanıt da Meral Akşener’den geldi. Akşener, Erdoğan’ın sözleri için “Yazık”...

Meral Akşener’den ağır yanıt: Sn CB keşke tarih bilseydi, yazık!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türk’üm demek hakkındır, Ama Türkçülük yapamazsın, Türkçülük bölücülüktür” sözlerine bir yanıt da Meral Akşener’den geldi. Akşener, Erdoğan’ın sözleri için “Yazık” karşılığını verdi. Erdoğan’ın sözlerine bir tepki de Koray Aydın’dan geldi. Aydın yaptığı paylaşımda, “Türkçülükle, Kürtçülüğü aynı şeyler olarak sunmak akıl tutulmasıdır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 40. muhtarlar toplantısında “Türk’üm demek hakkındır, Ama Türkçülük yapamazsın, Türkçülük bölücülüktür. Kürt’üm demek hakkındır, Kürtçülük yapmak bölücülüktür” demişti.

Ümit Özdağ’ın ardından Meral Akşener’den de bir yanıt geldi.

Akşener sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sn,CB keşke yüz sayfa Türk tarihi ve dünya tarihi bilseydi,Gaspıralı ve Atatürk’ü anlasaydı Türkçülüğün manasını idrak ederdi.Yazık” ifadelerini kullandı.