MUSTAFA KEMAL'E HAKARET EDEN NAMUSSUZLARIN DURUŞMA GÜNÜ BELLİ OLDU ! BU HAİNLER VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILSIN !

08 Mayıs 2017 13156 izlenme
Reklamlar

İktidar yanlısı TVNet kanalında yayınlanan 'Derin Tarih' isimli programda Mustafa Kemal Atatürk'e hakaretler yağdırılmış, Atatürk'ün manevi kızı Afet İnan'ı sevgilisi olarak tanıtılmıştı.

Ahmet Hakan'ı çıldırtan hadsizlik: İnsanlığa sığmayacak bir yavşaklık

Programda konuşan Süleyman Yeşilyurt, "Mustafa Kemal İzmir'de bir müsamerede Afet İnan'ı görür. Afetin İnan'ın alımlı çalımlı halini görünce babası Ziraat Müdürü İsmail Hakkı Bey'i çağırtılar, der ki 'Ben kızınızı manevi evlat almak istiyorum'. Şimdi burada doğruları konuşmak lazım. Manevi evlat kimdir? Bakıma muhtaç, tahsile muhtaç ama bu bir Ziraat Müdürü'nün kızı, bir dönem de milletvekilliği yapmış. Hem ziraat müdünün hem milletvekilinin kızını almak, el vicdana koyacağız. Afet İnan Latife Uşşakizade'den sonra Çankaya'nın çağlayanıdır. Afet İnan hiçbir zaman manevi evlat değildir, Çankaya'nın nikahsız firts lady'sidir" ifadelerini kullanmıştı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Skandal yayın büyük tepki çekerken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da harekete geçti. Başsavcılık, Derin Tarih programıyla ilgili olarak soruşturma başlattı.

CHP'DEN SUÇ DUYURUSU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) de Tvnet kanalında, 6 Mayıs günü yayınlanan 'Derin Tarih' isimli programda, Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan hakkındaki söylemlere ilişkin programdaki konuşmacılar ve kanalın sorumlu müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.

RTÜK'E DE ŞİKAYET EDİLDİLER

CHP’li Yarkadaş, bir TV programında Atatürk’e hakaret eden Mustafa Armağan ve diğer yorumcuların çirkin sözlerini RTÜK’e taşıdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Mustafa Kemal Atatürk ve onun aziz hatırası sahipsiz değildir. Hiç kimse meydanı boş sanıp Atatürk’e hakaret ve iftira atmaya yeltenmesin. Herkes sözlerinin bedelini ödeyeceğini bilmelidir” ifadesini kullandı.

YARKADAŞ’IN BAŞVURUSU SONUÇLANDI

Öte yandan Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye bir TV programında hakaret ve iftiralarda bulunan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Hakan Sağlam’a yönelik Yarkadaş’ın açtığı davanın ilk duruşma tarihi ise belli oldu. Davanın ilk duruşması 21 Eylül’de İstanbul Bakırköy Adliyesi 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Reklamlar
Reklamlar