Reklamlar

ŞOK!.. ANKARA DURDU!.. ERDOĞAN'A AĞIR İSNAT

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A: “SEN VATAN HAİNİSİN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Keşke Yunanlar galip gelseydi diyen adama gideceksin, önünde el pençe duracaksın, sen vatan hainisin" dedi.

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

‘KARŞIMA ÇIK’


“Garibanı görünce esersin, yurt dışına üfürürsün ama benim karşıma çıkmaya cesaret edemezsin. Sende o yürek yok, o yürek. Dünya kadar televizyonun, gazetelerin var. Çık karşıma Recep Bey, çık karşıma.”

'SEN VATAN HAİNİSİN’

“Bu ülkenin kadınları özgürlük istiyor, rahat bir hayat istiyor. Bu ülkenin kadınları fesli Kadirleri istemiyor, deli Kadirleri istemiyor. 'Keşke Yunanlar galip gelseydi' diyor fesli Kadir. Ve onu ziyarete gidenler. Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal edip fesli Kadir'in önünde diz çökenler… 'Keşke Yunanlar galip gelseydi' diyen adama gideceksin, önünde el pençe duracaksın, sen vatan hainisin.”

'SEN BADEM SÜTÜYLE BESLENİYORSUN, BİZ KURU EKMEKLE BESLENİYORUZ'

“OHAL var ülkemizde. 'Kimse konuşmasın. Kimse bir şey söylemesin. İstediğimi hapse attırırım' diyor. Sarayda oturan zata sesleniyorum. Sen adaletsizliğin, yolsuzlukların timsalisin. Cebini düşünensin sen. Ben insan haklarını savunuyorum, demokrasiyi savunuyorum. Düşünce özgürlüğünü, kadın-erkek eşitliğini savunuyorum. Sen badem sütüyle besleniyorsun, biz kuru ekmekle besleniyoruz.”

‘VATANDAŞ AÇ’

Vatandaş aç, saray badem unuyla besleniyor. Kilosu 87 lira. Neymiş efendim kilo aldırmazmış. Sarayın mutfağında şeker kullanılmıyormuş, en pahalı bal kullanılıyormuş. Beyefendi bal ile besleniyor. Şeker fabrikalarını satacak, balla beslenecek. Vatandaşın derdini bilmiyorlar. İşsizlik, yoksulluk nedir bilmiyorlar. Oturmuşlar saraylarını besleniyorlar. Ahkam kesiyorlar, vatan-millet-sakarya diye.”

Kaynak: Sputnik News