Reklamlar

SON DAKİKA / Kılıçdaroğlu açıkladı...İşte Cumhurbaşkanı adayı olabilecek isim...

CHP Genelbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu , 30 Mart seçimlerinde Ankara Belediye Başkan Adayı olan Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı Adayı olabileceğini belirtti. CNN Türkte 5N1K programına katılan Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş'ı O makama aday olmasına çok şık baktığını ve kendisinin aday olmayacağını belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Mart seçimlerinde CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mansur Yavaş’ın “Cumhurbaşkanı adayı olabileceğini” belitti.

Kılıçdaroğlu, 17 Aralık operasyonunun ardından internette yayınlanan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da adının geçtiği ses kayıtlarında yer alan iddialar için soruşturma komisyonu kurulmasını talep edeceklerini açıkladı.
CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programında Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Seçim öncesi bir kurultay yapmak için il ve ilçelerde çalışma yapmak gerekiyor. Genel seçimlere CHP Kemal Kılıçdaroğlu ile girecek.

‘Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı adayı olabilir’
Mansur bey aslında kazandı. Ben onu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görüyorum. Mansur Bey Cumhurbaşkanı adayı olabilir ama önümüzdeki süreci göreceğiz.
Cumhurbaşkanı adaylarımız var ama bu adayların açıklanması için belli bir zamana ihtiyacımız var.

Cumhurbaşkanlığına aday olmayacağım. Siyasi partilerin başkanlarının o makama aday olmalarını çok şık bulmuyorum. Siyasal kimliği öne çıkmış bir kişinin olması bence doğru değil.