Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

SON DAKİKA ! ‘Topbaş ve Gökçek neden gitti, sonunda anlaşıldı!’

26480 izlenme03 Aralık 2017

                                                                                                                                                                                                                                                                           İstanbul ve Ankara Büyükşehir belediye başkanları Kadir Topbaş ve Melih Gökçek, koltuklarını bıraktı. Bu iki ismin neden görevden alındığının birinci ağız tarafından; imar izinleri, betonlaşma, devasa binalara onay verilmesi ve çevreye duyarlı olmamaları şeklinde açıklandığı kaydedildi. Bu arada Melih Gökçek'in Ankara'daki izlerinin silinmesinde AKP Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya'nın etkisi olduğu söylentisi aktarıldı.

Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan, ‘Topbaş niye gitti, sonunda anladık’ başlıklı köşe yazısında, “İşin rengi belli oldu. Sadece Kadir Topbaş’ın değil, Ankara’da Melih Gökçek’in de neden görevden alındığını sonunda öğrendik. Hem de birinci ağızdan. Mesele, imar izinleriymiş, mesele betonlaşmaymış, mesele devasa binalara onay verilmesiymiş, mesele çevreye duyarlı olmamalarıymış” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, partisinin MYK toplantısında bu meseleyi gündeme getirdiğini, İstanbul ve Ankara’daki yapılaşmayı örnek gösterdiğini belirten Tezkan, şunları yazdı:

“Ve demiş ki; ‘Belediye başkanlarını çok uyardım. Maalesef, ‘Tabii efendim, haklısınız, gereğini yapacağız’ demelerine rağmen hiçbir şey değişmedi. İstanbul’da o binaların tıraşlanması konusunda zamanında çok söyledim. ‘Gereğini yapıyoruz’ dediler, ortada bir şey yok. Her yerde çok katlı binalar.’

Kadir Topbaş’la, Melih Gökçek’in neden görevden alındığı (istifa ettirildiği) açık değil mi?

Topbaş döneminde İstanbul yaşanmaz kent haline geldi..

Bina, bina, bina..

Nefes alacak yeşil alan bırakmadı..

İstanbul’da bir yerden bir yere gitmek imkânsız hale geldi.. TEM otoyoluna çıkın, iki yanı bina.. Yol 20 yıl önceki yol..

Tabii trafik akmaz..