Reklamlar

TÜRKİYE DURDU!.. ERDOĞAN'A AĞIR İTHAM

Kılıçdaroğlu: “FETÖ’NÜN BİR NUMARASI SENSİN”

Kılıçdaroğlu: “BÜYÜK AHLAKSIZLIK”

Kılıçdaroğlu: “NE MİLLİSİN NE DE YERLİ”


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "FETÖ'nün siyasi ayağını ortaya çıkarmamak için OHAL'i sürdürüyorlar. Buradan ilk kez söylüyorum. FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır diyorum" dedi. İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

“BÜYÜK AHLAKSIZLIK”

“Sen bu ülkenin kozmik odasını terör örgütüne açmadın mı? Kahraman falan değilsin, bırak. Kalkmış bir laf ediyor. Artık metal yorgunluğu yok Afrin'le beraber diriliş hareketi yeniden başladı. Yani Afrin'e askerleri gönderdik, onlar şehit oldular malı biz götürüyoruz. Bu kadar ahlaksızlık hiç görmedim. Ergenekon, Balyoz olaylarında orduyu perişan ettiler. Kalkmış ordunun üzerinden zafer naraları atıyor. Gayri milli, tefecilere çalışan bir adam yerli ve milli olamaz.”

“NE MİLLİSİN NE DE YERLİ”

“Niye sen kömürü Amerika'dan Kolombiya'dan getiriyorsun? Sen ne yerlisin ne millisin. 2016 yılında Türkiye'de kullanılan taş kömürü miktarı 36 milyon 195 milyon ton kullanılmış. Yerli olanı sadece ve sadece yüzde 3.63. Yüzde 96.37'si yurt dışından ithal ediliyor. Kömür var milli, insan var milli, çıkarttırmıyorlar.  


Sonra da diyorsun ki, utanmadan ve sıkılmadan, biz yerli ve milliyiz diyorsun. Ona ataçla yapışanların hiçbirisi ne yerlidir ne millidir. Bunlar Man Adası millileri. Biz Kuvvayı Milliyeciyiz.”

“FETÖ’NÜN BİR NUMARASI O ZATTIR”

“Askeriyedeki FETÖ'cüleri temizledik, milli eğitimdeki FETÖ'cüleri temizledik, yargıdaki FETÖ'cüleri de temizledik, o zaman OHAL niye var? FETÖ'nün siyasi ayağını ortaya çıkarmamak için OHAL'i sürdürüyorlar. Buradan ilk kez FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır diyorum.”

Kaynak: Cumhuriyet