Türkiye'yi ayağa kaldıran çocukların son durumu !

21 Ocak 2016 4976 izlenme
Reklamlar

Kayseri'deki acımasız üvey annenin akıl almaz işkencelerine maruz kalan iki küçük çocuğun son durumu hakkında beklenen açıklamayı Kayseri Valisi Orhan Düzgün yaptı.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün, yükümlülerin kamu yararına ücretsiz çalıştırılmasıyla ilgili protokolünü imzaladı. Kayseri'de çocuklara işkence olayıyla ilgili Vali Düzgün, "Üvey anne yargılandı ve mahkemelerimizce 46 yıl gibi ağır bir cezaya mahkum oldu" dedi.

"İZLEMEK DAHİ İSTEMEDİM"

Vali DüzgünKayseri'de meydana gelen işkence olayı ile ilgili medyada yer alan 'üvey anne dehşeti' görüntüleri konusunda soruları yanıtlarken, "Görüntüler anlatıldığında, izlemek dahi istemedim. Çünkü çok vahşi bir muamele" dedi.

"ÇOCUKLARIMIZ O AĞIR DURUMU ATLATTI"

Vali Düzgün, olayla ilgili şunları söyledi: "Geçen süre içerisinde üvey anne yargılandı ve mahkemelerimizce 46 yıl gibi ağır bir cezaya mahkum oldu. Biz de olayın akabinde araştırmamızı yaptık. Evde 2 çocuk var. Bu kötü muameleye 5 yaşındaki erkek çocuk maruz kalıyor. Bir de 7 yaşında ablası var. Olay sonrasında hem psikolojik hem de tıbbi destek sağladık. Olaydan etkilenen çocuğumuz 2 ay süreyle tıbbi destek aldı ve şu anda sağlıklı. Şimdi kendi babası, anneannesi, babaannesi, teyzesi gibi akrabalarıyla birlikte kalıyor. Şu anda çocuklarımız sağlıklı ve o ağır durumu atlattılar."

Reklamlar
Reklamlar