3051 izlenme24 Mart 2016

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, PKK'lı teröristler, bir karakola 1.5 ton bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. Saldırıda 3 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.

TERÖRİSTLER GECE KARANLIĞINDAN FAYDALANIP KAÇTI

Edinilen bilgiye göre olay, Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde bulunan Lice ilçesi MermerJandarma Karakol Komutanlığı'nda meydana geldi. Saat 21.15 sıralarında teröristler tarafından karakola bombalı araçla saldırı düzenlendi. Patlamanın ardından bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Yaklaşık 15 dakika devam eden çatışmanın ardından, teröristler gecenin de karanlığından faydalanarak kaçtı. Saldırıda karakol büyük ölçüde hasar gördü. Bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye ve UMKE ekipleri ile takviye güçleri sevk edildi. Saldırıda, 3 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı. Yaralılar bölgeye gelen ambulanslarla Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastaneye yaralı bırakan ambulanslar tekrar olay yerine döndü.


BÜYÜK PATLAMA YAŞANDI

Karakola düzenlenen saldırıda büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın etkisi çevre köylerden de hissedildi. Yaklaşık 2 kilometre uzaklıktan hissedilen yer sarsıntısı, köylüler tarafından deprem olarak sanılırken, bölgeye yakın bir akaryakıt istasyonunun camları da kırıldı. Bölgeye gelen UMKE ekipleri yıkılan karakol binasında arama çalışmaları başlattı. Saldırının yaşandığı karakol çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, saldırı sonrasında Diyarbakır-Bingöl karayolu ulaşıma kapandı.


Bunlar da İlginizi Çekebilir