2017 izlenme21 Ocak 2016

Hindistan'da yaşayan 21 yaşındaki Khadija Khatoon (Hatice Hatun), doktorların ameliyat olması durumunda ölebileceğini söylemesi üzerine alnından sarkan büyük miktarda deri yüzünü kaplamış şekilde hayatını sürdürüyor.

İKİ AYLIKKEN DURUMUN FARKINA VARDILAR

Khadija'nın ebeveynleri Rashid Mulla ve Amina Bibi başlangıçta kızlarının durumundan haberdar değilken ne zaman ki kızları gözünü açamaz olunca iki aylıkken durumun farkına vardılar. Doktorlar ellerinden bir şey gelmeyeceğini, yapılacak bir ameliyatın kızı öldürebileceğini söylediler. Kızın durumu, fazlalık deri büyüdükçe daha da kötüleşti.


"AİLEM TEK ARKADAŞIM"

Sağlık durumundan ötürü okula gidemeyen, hiç arkadaşı olmayan Khadija zaman geçip yetişkin bir insan olduktan sonra durumunu kabullendiğini belirten Hadija, "Ailem tek arkadaşım ve onları çok seviyorum. Yaşadığım durum bir mücadele değil, nasılsam öyle yaşıyorum." dedi.


Hindistan'ın doğusunda bulanan Kalküta'da fakir bir ailenin ferdi olarak yaşayan Khadija'nın babası aylık yaklaşık 300 TL kazançla kızını muayene ettirecek maddi gücesahip değil.


Doktor Anirban Deep Banerjee, Khadija'nın yaşadığı durumun tümöre meyilli bir sağlık sorunu olduğundan şüphelenerek; "Suratının içinde ölümcül bir tümör olabilir. Eğer genç Khadija kabul ederse tümörün cinsini tespit etmek için birçok test uygulayabiliriz." diye açıklamada bulundu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir